Venüs Tipi Dudak Dolgusu

Yunan mitolojisinin aşk ve güzellik tanrıçası Venüs, güzellik kavramındaki estetik değerleri belirleyen kriterlerin temelini oluşturur. Altın oran kavramına göre üst dudak dolgunluğu 1, alt dudak dolgunluğu 1,618 oranındadır.Venüs dudağı da güzelliğin ve aşkın sembolü durumundadır. Bu yönüyle dudak dolgusu estetiğinde örnek alınan ideal dudak şeklidir. Venüs tipi dudak dolgusu estetiğinde hesaplamalar altın orana uygun olarak yapılır. Dudak genişliği, sırtı, yayları ve gövdesi yüz genel ölçüleri ile orantılı bir hale getirilir. Alt dudak, üst dudağa kıyasla üçte bir oranında daha hacimli bir hale getirilir. Üst dudak ve dudak kenarlarındaki kıvrımlar şekillendirilir, dudağın bütünü kontur işlemi ile daha belirgin hale getirilir.

Yunan mitolojisinin aşk ve güzellik tanrıçası Venüs, güzellik kavramındaki estetik değerleri belirleyen kriterlerin temelini oluşturur. Venüs dudağı da güzelliğin ve aşkın sembolü durumundadır. Bu yönüyle dudak dolgusu estetiğinde örnek alınan ideal dudak şeklidir. Venüs tipi dudak dolgusu estetiğinde hesaplamalar altın orana uygun olarak yapılır. Dudak genişliği, sırtı, yayları ve gövdesi yüz genel ölçüleri ile orantılı bir hale getirilir. Alt dudak, üst dudağa kıyasla üçte bir oranında daha hacimli bir hale getirilir. Üst dudak ve dudak kenarlarındaki kıvrımlar şekillendirilir, dudağın bütünü kontur işlemi ile daha belirgin hale getirilir.

venus

Venüs tipi dudak dolgusu ile daha çekici bir görünüm

İnce ve renksiz dudaklar hastalığın, sinirin ve mutsuzluğun simgesidir. Kişinin olduğundan daha yaşlı, mutsuz ve yorgun görünmesine yol açabilir. Doğal dudak yapısı ya da yaşlanmaya bağlı olarak dudak hatları silik görünebilir. Venüs tipi dudak dolgusu işlemi ile ameliyatsız yöntemlerle dudaktaki bu sorunlar sadece birkaç dakika içinde giderilerek kişinin daha enerjik, mutlu ve çekici görünmesi sağlanabilir. Güzel dudaklar gülümsemeyi de güzelleştirir, güzel bir gülümseme ise insanın güzelleşmesine yardımcı olan en etkili estetik operasyondur.

Venüs tipi dudak dolgusu nasıl yapılır?

Venüs tipi dudak dolgusu, dudağın doğal yapısında da bulunan hyaluronik asit dolgu malzemesi enjekte edilerek uygulanır. Cildin doğal yapısında da bulunduğu için hyaluronik asit dolgu malzemesinin yan etki riski çok düşüktür. Eğer ilk kez yapılıyorsa kullanılmadan önce kişiye ufak bir test uygulanması gerekebilir. Hyaluronik asit, geçici dolgu malzemeleridir, yani ortalama 1,5 yıl sonra etkisi geçer ve etkisini sürdürebilmesi için tekrarlanması gerekmektedir. İnce uçlu iğneler aracılığı ile hiçbir ağrı ya da sızı hissine neden olmadan yaklaşık 15 dakika içinde dudağın şekli tasarımına uygun bir şekilde enjekte edilir. Dudak şekli birkaç dakika içinde ortaya çıkar ve kişi doğal bir görünüme kavuşan dudakları ile normal hayatına devam eder. Dudak dolgusunda doğal bir görünüm için cerrahınızı ve estetik kliniğinin doğru seçilmesi çok önemlidir.

Venüs tipi dudak dolgusu tasarımında 3D simülasyon cihazı kullanımı

Venüs tipi dudak dolgusunda 3D simülasyon cihazı kullanımı kişilerin operasyon sonrasında nasıl bir görünüme kavuşacağı endişesini ortadan kaldırmaktadır. Kişinin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları çekilerek 3D simülasyon cihazında üç boyutlu görüntüleri hazırlanır. Dudaklara yapılacak olan tasarım önce kişinin gerçeğe yakın görüntüleri üzerinde gerçekleştirilir. Hasta cerrahıyla birlikte tasarım sürecine dahil olur ve nasıl bir dudağa sahip olması gerektiğine kendi görüntüleri üzerinden karar verir. Cerrah ideal dudak anatomisine uygun şekilde dudağa görüntüler üzerinden şekil verir. Bu sayede hasta hayal ettiği dudak şeklini daha rahat ifade edebilir.

Daha dolgun ve daha çekici dudaklara sahip olmak istiyorsanız siz de Venüs tipi dolgu tekniği hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Instagram Galeri

Menü