Makyaj ile Dudak Kalınlaştırma

Makyaj ile Dudak Kalınlaştırma

Günümüzde, güzel dudaklara sahip olmak çok kolay. Tamamen hangi kalitede dudak ürünleri kullandığınıza bağlı.
Ünlülerin dergilerdeki çekici fotoğraflarına baktıkça, bunun arkasında yatan sırları merak etmemek elde değil. Doğal bir güzellik ve fotoğraf rötuşları çekiciliklerini artırır ama çoğunun dudaklarıyla daha da belirginleşen harika bir gülüşleri vardır. Güzel dudakların çekiciliğinin farkına vardığınızda, siz de öyle güzel dudaklara sahip olmak istersiniz.
İşte size güzel dudaklara sahip olmanın püf noktaları:
Günümüzde, güzel dudaklara sahip olmak çok kolay. Tamamen ne tür dudak ürünleri kullandığınıza bağlı.
Doğal dudak neminiz varsa bu sizin için tabii ki bir avantaj olacaktır; fakat böyle değilse de, özellikle çok güneşli, çok kuru, çok rüzgarlı ya da çok soğuk havalarda kuruma ve çatlamaları önlemek için nemlendirici bir dudak kremi kullanmanız gerekir.
Hava ile çevre koşullarının her ikisi de dudaklarınızda çatlak oluşmasına neden olabilir. Dolayısıyla, güzel dudaklarınızı korumak ve tazelemek için ultra yumuşatıcı lanolin ve badem yağı içeren ürünleri tercih etmelisiniz.
Dudak kremlerini farklı tat ve renklerde bulabilirsiniz. Dudak kremlerini farklı çeşitlerde bulmak mümkün. Dolayısıyla, dudaklarınıza iyi gelecek doğru ürünü bulmak için bir uzmana danışmalısınız.
Ayrıca, bir dudak kalemi rujunuzun kalıcılığını ve dudağınızın dolgunluğunu artıracaktır. Dudak çerçevenizi bir dudak kalemiyle çizip daha sonra içini dilediğiniz renk bir rujla boyayabilirsiniz.
Daha uzun bir kalıcılık sağlamak için, dudak kalemiyle dudak çerçevenizi belirginleştirip rujunuzu sürmeden önce diğer kalan bölümünü de doldurun. Dudak kalemleri, kalem ve krem kalemleri gibi farklı şekillerde bulunur, her renkten kalem ve krem kalemlerini bulmanız mümkün.
Dudaklarınızı pürüzsüz ve belirgin hale getirdiğinizde, artık size uygun rengi seçmenin zamanı gelmiştir. Renk tonları mevsime göre değişiklik gösterecektir. Ancak, gün içinde açık ve doğal tonlardan giderken, gece daha koyu tonları tercih etmek daha iyidir. Özel davetlerde güzel dudaklarınızı ortaya çıkaracak tamamıyla farklı bir ruj tercih edebilirsiniz.
Işıklandırmaya bağlı olarak renk tonlarının farklı bir görüntü kazanacağını unutmayın. O zaman, ruj seçiminizi yaparken gidilecek yeri de göz önüne almalısınız. Dudaklarınıza en iyi şekilde uyum sağlayacak olanı rengi bulabilmeniz için geniş skalada ruj, dudak parlatıcısı ve dudak kalemi çeşidi bulunur.
Son olarak, dolgunlaştırıcılara bakalım. Yine, geniş bir dudak dolgunlaştırıcısı çeşit yelpazesi var ama daha dolgun dudaklar için tercihinizi doğal ve sağlıklı malzemelerden üretilenlerden yana kullanın.
En kalıcı yöntem ise tabii ki estetik cerrahi desteğiyle geçici ya da kalıcı dudak dolgusu işlemi yaptırmaktır. Sadece birkaç dakika içinde makyajsız da dolgun duran dudaklara sahip olabilir, doğallığı ve güzelliği sağlıklı bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Instagram Galeri

Menü