Kolajen Dudak Dolgusu

Dudak dolgunlaştırma ve dudak çevresi kırışık ile oluk tedavisinde deri altına enjekte edilen dermal dolgu kullanımı günümüzde en yaygın estetik cerrahi prosedürlerinden birisidir. Dermal dolgu enjeksiyonu türlerinden biri de kolajen dolgu enjeksiyonlarıdır.
Kolajen dolgu malzemesi deri altına enjekte edilen doğal bir proteindir. Kolajen dolgu malzemesindeki bu protein insan ya da ineklerden elde edilir. Doğal bir malzeme olduğu için kullanımı oldukça güvenlidir.

Kolajen dolgu enjeksiyonu nasıl uygulanır?

Bu teknikte kolajen proteini içeren dolgu malzemesi dudakların dolgunluğunu ve hacmini artırmak için ince uçlu bir iğne yardımı ile dudak dokusunun içine enjekte edilir. Bu enjekte işlemi kişinin yüzüne ve dudak yapısına uygun özel bir tasarımla gerçekleştirilir.
blank

Kolajen dolgusunun avantajları nelerdir?

İnsan vücudundan ya da insan vücudu ile benzerlik gösteren ineklerden alınan doğal bir dolgu malzemesi olması, uzun zamandır dolgu enjeksiyonu prosedüründe kullanılıyor olması, bu sayede sonuçlarının uzun süredir test ediliyor ve güvenilir bir dolgu malzemesi olduğunun biliniyor olmasıdır. Bunun dışında kolajen malzemesinin diğer dolgu malzemelerine kıyasla daha düşük ücretli olması ve uygulamasının diğer dudak dolgunlaştırma operasyonlarına göre daha kolay olması da diğer avantajlı özellikleri arasındadır.

Kolajen dolgu malzemesinin özellikleri nelerdir?

Kolajen dolgu enjeksiyonları birçok amaç için kullanılabilir. Dudak dolgunlaştırma operasyonunun dışında kırışık ve yara izi tedavisinde de kullanılmaktadır. Daha dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak isteyen kişiler için güvenilir estetik operasyon türlerinden birisidir. Kolajen dolgu enjeksiyonun etkileri hemen görünür hale gelir. Operasyonun hemen ardından kişi dolgun ve hacimli dudaklara sahip olabilir. Kolajen dolgu enjeksiyonunun etkisi kişinin cilt yapısına göre 3 ile 8 ay arasında bir süre devam edebilir. Doğal bir malzeme olduğu için bu süre içinde vücut tarafından emilebilir. Dudak dolgunluğunun devam ettirilebilmesi için kolajen dolgu enjeksiyonunun bu süre sonunda düzenli bir şekilde tekrar edilmesi gerekir.
blank
blank

Kolajen dudak dolgusu enjeksiyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kolajen dolgu enjeksiyonundan hemen sonra dudağınız fazla dolgun gözükebilir. Vücudunuz enjekte edilen kolajen proteinin yarısına yakınını tedavi olduğunuz gün emecek, kalan yarısını ise tasarlanıldığı şekilde dudağın enjekte edildiği noktalarına yerleşecektir. Kalan kısım ise ortalama 8 ay içinde vücut tarafından yavaş yavaş emilmeye devam edecektir. Enjeksiyonun yapıldığı gün sıcak içecek tüketiminden uzak durarak, dudaklarınıza soğuk kompres yapabilir. Güneş ışınlarına maruz kalmaktan koruyabilirsiniz.
Kolajen dolgu enjeksiyonunun kolajen alerjisi olma durumunun dışında herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiştir. Tüm enjeksiyonlarda olduğu gibi kolajen dolgu malzemesi enjeksiyonundan önce de kolajen alerjisi testi yapılır. Çok düşük olan kolajen alerjisi riski çıkma durumunda ise cerrahınız size uygun başka bir dermal dolgu malzemesi önerecektir. Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak güzelliğin ve gençliğin sembolü durumundadır. Siz de daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız alanında uzman bir plastik cerraha giderek kolajen dolgu enjeksiyonu ile dudak dolgunlaştırma hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
blank

Instagram Galeri

Menü