Hera Dudağı Dolgusu

Hera dudak dolgusu nedir?

Günümüzün sofistike dolgu maddeleri, vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan Hyaluronik Asit (veya HA) ‘dan yapılmıştır. Enjeksiyondan hemen sonra anında ve fark edilir bir etki yaratabileceği bir derinliğe ulaşır.
HA, vücudumuzun ürettiği bir şeydir, yaşlandıkça miktarı azalır ve cildin ihtiyacı olan bir malzemedir ve cilde enjekte edildikten sonra ortalama altı ay içinde cilt tarafından emilir. Güvenli ve kalıcı olmayan bir malzemedir. Ve sadece dudaklarda kullanılmaz; kırışıklıkları doldurabilir, yanaklara hacim kazandırır ve ağzınızın kenarındaki bu dikey çizgileri yok edebilir.
HA ile ilgili riskler, silikon enjeksiyonları, kıyaslanamaz. Hatta, bir şeylerin ters gitmesi durumunda bir panzehiri vardır. Estetisyeniniz, sorunu çözen ve hatayı tersine çeviren başka bir enjeksiyon kullanabilir. Bu açıdan da ayrıca güven vericidir.

blank

Hera dudak dolgusı maddeleri güvenli midir?

Dudak dolgu maddeleri estetik bir tedavidir, bu yüzden bir şeyin yanlış gidebilme ihtimali hep vardır. Bu nedenle, yalnızca tecrübeli bir cerrahın bunu yapmasına izin vermek son derece önemlidir. Dudak dolgunuzu spaya ya da güzellik salonuna giderek asla yaptırmayın. Çünkü estetik cerrahınız bilgisini, tecrübesini, anatomi bilgisini ve estetik bakış açısını bir araya getirerek size en uygun dudak tasarımını, en doğru teknikle uygular.

Hera dudak dolgusu ağrılı bir işlem midir?

Tedavi sırasında çok ince uçlu iğneler kullanıldığı ve öncesinde lokal kremlerle uyuşturulduğu için operasyon sırasında herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilmez. Tabii ki, rahatsızlık seviyesi cerrahınızın teknik bilgisiyle doğru orantılıdır. Lokal anestezi yaklaşık 5 dakika bekletildikten enjeksiyon işlemine geçilir. Operasyon ortalama 15 dakika içinde tamamlanır.

Hera dudak dolgusunda oranlama ve tasarım nasıl yapılır?

Hera dudak dolgusunda altın oran hesaplamalarından faydalanılır. Bu oran 1,618’dir. Alt dudakla üst dudak arasında 3-3/2 oranında bir fark olur. Alt dudak üst dudaktan biraz daha kalın olur. Üst dudak üç alt üniteden oluşur: merkezdeki yay ve iki yan alt birim. Alt dudak ise tek bir alt ünitedir. Yüz analizi genellikle yüzün yatay üçlüsüne, yüzün alt üçte birine kadar olan bölümü içerir. Yüzün bu alt üçte birlik kısmında alt dudak, üst dudak kompleksinin iki katıdır. Üst dudağın karakteristik özelliği olan cupid yayı dikkati çekecek kadar belirgindir. Dudaklar gergin ve pürüzsüz olmalıdır.

Hera dudak dolgusunun avantajları nelerdir?

İsmini mitoloji Tanrıçası Hera’dan alınan bu dolgu tekniği ile simetrik, canlı ve dolgun dudaklara sahip olunur. Dolgun ve simetrik dudaklar gülümsemenizi de güzelleştirerek daha enerjik bir ifadeye sahip olmanızı sağlar. Güzel gülümseme ise çevrenizle daha pozitif ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.
İyileşme sürecine ihtiyaç olmadığı için normal rutininiz kesintiye uğramaz. Öğle arasında bile dudak dolgusu yaptırıp işinize dönebilirsiniz. Sonuçlar hemen görünür olsa da dudağınızın tam şeklini alması 1 ya da 2 gün daha devam eder. Kullanılan malzemenin türüne göre 6 ile 1 yıl kadar etkisini sürdürebilir. Bu sürenin sonunda enjeksiyon işleminin tekrarlanması gerekir. Hera dudak dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Güncel Öztürk’ten randevu alabilirsiniz.

Instagram Galeri

Menü