Dudak Dolgunlaştırma

dudak dolgunlastirmaDudaklarınızın görüntüsünü güzelleştirmek mi istiyorsunuz? Ve kendinizce çok geçerli sebepleriniz mi var? Dudak dolgunlaştırmak ve görüntüsünü güzelleştirmek için çok sayıda seçeneğiniz var. Geçici ya da kalıcı dudak dolgusu malzemeleri ve implantlar bunların başında geliyor. Dudak dolgunlaştırma için için belirli durumlar şart.

Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırma için öncellikle genel sağlınızın iyi olması gerekir. Uçuk, diyabet, lupus, dudakta yara izi ya da kan pıhtılaşma sorunları gibi durumlar sizde mevcut ise dudak büyütme için uygun bir aday değilsiniz demektir.

Her tıbbi işlemde olduğu gibi doktorunuza, varsa, alerjilerinizi ve kullandığınız ilaçları anlatmalısınız ve aynı zamanda tıbbi geçmişinizi de anlatmanız gerekecektir. Diyabet gibi belirli hastalıklar komplikasyon ihtimalini artıracaktır. Sigara kullanıyorsanız bu da bir komplikasyon yaratan etmen olabilir.

Enjeksiyonlar için cerrahınız büyük ihtimalle doğrudan dudaklara uygulanan ağrı kesici kullanacaktır. Bunlar doktorunuzun muayenehanesinde veya ayakta tedavi merkezinde ayakta tedavi şeklinde gerçekleştirilir ve aynı gün eve gönderilirsiniz.

Dudak implantı veya dudak dolgunlaştırma prosedürü yaptırmanız halinde büyük ihtimalle lokal anestezi yapılacaktır. Bir işlem, zorluğuna bağlı olarak doktorunuzun muayenehanesinde veya ayakta tedavi merkezinde iki saat kadar sürebilir ve aynı gün içerisinde eve gönderilirsiniz.

Dudak dolgunlaştırma işlemi sonrasında yanınızda sizi eve götürebilecek biri olması çok önemlidir.
Cerrahi implant veya greftler yaptıracaksanız iyileşmeniz cerrahi prosedür ardından iki hafta kadar süre alabilir.
Kendinizi iyi tanımanız önemlidir. Doktorunuzla iyileşmeniz için ne kadar süre gerekebileceğini düşündüğünüzü söyleyin. Fiziksel olarak aktif bir insansanız enjeksiyon ardından birkaç gün boyunca ve cerrahi implantlardan sonra belki de birkaç hafta kadar egzersiz yapamayabilirsiniz.

Sigara kullanıyorsanız, işlemden bir süre önce ve sonrasında da birkaç sigarayı bırakmanız gerekir. Bu konuda doktorunuzun talimatlarını çok sıkı bir şekilde takip etmelisiniz.

Dudak dolgunlaştırma işleminden önce giyip çıkarması kolay; bol ve rahat kıyafetler giyinmeyi tercih etmelisiniz. O gün giymeye karar verdiğiniz tişört veya bluzun kolay giyilip çıkarılmasına özen göstermelisiniz. Yüzünüz üzerinden çekmek zorunda kalmamanız için önden düğmeli bir gömlek giymeniz size rahatlık sağlar.
Ayrıca dudak dolgunlaştırma işleminden önce kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamanız gerekir.

Ameliyat bittikten sonra çok kolay bir şekilde günlük hayatınıza geri dönebilir ve dolgun dudaklarınızın keyfini sürebilirsiniz. Dudaklarınıza buz kompresi yapmalısınız. 12 saat boyunca dudaklarınıza ruj sürmemelisiniz.

Instagram Galeri

Menü