Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj ve Dudak Kalemi

Dudaklarınızı dolgun mu göstermek istiyorsunuz?

Dudak kalemi ve doğru ruj kullanarak dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz. Dudak kalemi rujun dudak çizgisi gibi konumlanmasını sağlar. Genellikle dudakların şeklinin doğru bir biçimde belirginleştirilmesi için kullanılır. Bu dudak kalemlerinden yararlanarak dudaklarınızı daha küçük ya da daha büyük gösterebilirsiniz. Dudak dolgunlaştırıcı ruj ile de dudaklarınızı olduğundan dolgun gösterebilirsiniz. Doğru ruj seçimi ve teknik ile dudaklarınız olduğundan dolgun görünüme sahip olabilir.Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj ve Dudak KalemiDudak kalemi yardımıyla var olan dudak çerçevenizi belirginleştirebilir ve içini onu tamamlayan bir rujla boyayarak doldurabilirsiniz. Dudak kalemleri özellikle dudakların şekillendirilmesi ve konturlanması için üretilmiştir. Dudaklara daha dolgun bir hat kazandırmak için kolay sürülebilir bir dokuya sahiptirler. Dudak kalemlerini farklı ruj tonlarıyla uyum sağlayacak şekilde çeşitli renklerde bulmak mümkündür

Dudak kalemi sürmenin püf noktaları

Makyaj yaparken dudaklarınıza daha fazla özen göstermeniz çok önemlidir. Dudaklar, yüzün en dikkat çeken odak noktalarından birisidir. Bu yüzden dudak kalemi kullanmak dudaklarınıza dolgun ve çekici bir görünüm kazandıracaktır.
Peki, dudak kalemini nasıl kullanmalısınız, işte size birkaç pratik öneri… Dolgun, dikkat çekici, güzel ve hoş dudaklara sahip olmak için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz:
• Dudak kalemini sürmeden önce ucunun iyice açık olmasına dikkat edin. Dudak kalemini kalemtıraşla açmadan önce buzdolabında birkaç dakika bekletebilirsiniz.
• Rujunuzun dağılmasını istemiyorsanız, rujunuzu veya dudak parlatıcınızı sürmeden önce dudağınızın hatlarını dudak kalemiyle iyice belirginleştirmelisiniz.
• Dudak kalemini üst dudağınızın çerçevesine yakın bir yerden sürün ve yapay bir görüntü vermesi ihtimaline karşı çok fazla kalın bir şekilde çekmemeye özen gösterin.
• Renk koyuluğu ya da açıklığı dudak kaleminizin tonuna yakın bir ruj seçin.
• İnce dudaklara sahipseniz, daha dolgun ve bütünleyici bir şekilde görünmesi için dudak kalemlerinin açık tonlarını tercih etmelisiniz. Dudak etrafına çizeceğiniz doğal bir çerçeveden sonra ruju taşırmadan bu çerçevenin tam içine sürün.
• Dudak kalemini sürdükten sonra, kenarları peçeteyle hafifçe dağıtın ve üzerine parlatıcı ya da ruj koruyucu sürün. Bu işlem dudaklarınıza doğallık kazandıracaktır.
• Dudaklarınızın daha küçük görünmesini arzuluyorsanız, dudak çerçevenize kapatıcı bir krem sürün. Ardından güzel bir dudak çerçevesi yakalamak için dudak kalemi kullanın. Sonrasında rujunuzu tam olarak bu çerçevenin içine taşmayacak şekilde sürün.

Bunlar dudaklarınıza dolgunluk ve cazibe kazandırmak için geçici çözümler sunabilir. Kalıcı çözüm için estetik cerrahiden faydalanarak dudak dolgusu yaptırmanızdır.
Böylece bu kadar zahmetli bir makyaj süreci geçirmez, kalemsiz ve rujsuz da dolgun ve çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.

Instagram Galeri

Menü