Afrodit Tipi Dudak Dolgusu

Aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit, dudak estetiğinde de en ideal örneklerin başında gelir. Afrodit güzelliğin tanımında hem şekil hem de altın oran hesaplamasında kriter olarak kullanılan bir simgedir. Dudak şekli ve boyutunda da Afrodit kriterleri estetikte ön plana çıkar. Şekilli, dolgun ve çekici dudakların simgesidir.

Dudak dolgunlaştırmada Afrodit Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu estetiğinde dikkate alınan kriterler dudağın şekli, hacmi ve canlı görünmesidir. Dudakların kıvrımı, boyutu, konturu ve rengi yüz genel hatlarıyla orantılı olmalıdır. Afrodit tipi dudak dolgusunda altın oran hesaplamalarına uygun olarak genel yüz hatlarıyla dudakların uyumu sağlanır. Alt ve üst dudak dolgunluğu simetrik bir dolgunluğa getirilir. Üst dudak 3 / 1 oranında, alt dudak ise 3 / 2’i oranında dolgunlaştırılır. Philtrum sırtı ile cupid yayı denilen bölgenin daha belirgin hale gelmesi için kontur işlemi uygulanır. Dudak gövdesi ağız kenarlarına doğru simetrik bir kalınlıkta ilerleyerek orantılı bir şekilde incelir. Afrodit tipi dudak estetiğinde dudağın konturu hafif dışa doğru çıkık olacak şekilde belirgin hale getirilir. Ayrıca dudağın gergin ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması sağlanır.

 

afrodit-slideAfrodit tipi dolgusu kimler için uygundur

Dudak dolgusu doğal dudak yapısı ince ve düz olan, kıvrımları olmayan, yaşlanmaya bağlı şekil ve hacim kaybı oluşan ve asimetrik yapılı dudaklara uygulanmaktadır.  Tüm bunların dışında daha hacimli, daha şekilli ve daha cazibeli dudaklara sahip olmak isteyenler için uygun bir estetik operasyondur.

Afrodit tipi dudak dolgusu estetiği nasıl uygulanır?

Afrodit tipi dudak dolgusu cildin doğal yapısında da bulunan hyaluronik asit dolgusu enjekte edilerek uygulanır. Ortalama 15 dakika süren bu enjeksiyon işleminde herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez. Dudak birkaç dakika içinde şeklini alarak görünür hale gelir. Öğle arası estetiği denilen bu uygulamada çok ince uçlu enjeksiyonlar kullanılır, kişi birkaç dakika içinde normal hayatına dönebilir. Afrodit tipi dudak dolgusu estetiği ortalama 1 ya da 1,5 yıl içinde tekrarlanması gereken geçici bir uygulamadır. Kalıcı dudak dolgusu estetik cerrahlar tarafından fazla tercih edilmeyen operasyonlardır. Çünkü zamanla dudak yaşlanmaya devam edeceği için oluşan estetik problemlerin giderilmesi daha zordur. Oysaki geçici dudak dolgusunda hasta bir sonraki uygulamada estetik tercihlerine göre dudaklarının şekli ve hacminde istediği gibi değişiklik yapabilir.

Afrodit tipi dudak dolgusunda 3D tasarım dönemi

Afrodit tipi dudak dolgusu estetiğinde dudağın yeni şekli planlanırken kişinin yüz şekli, diş yapısı, gülümsemesi ve yüzün genel oranları dikkate alınır. Günümüzde 3D simülasyon cihazları ile kişi nasıl bir dudağa sahip olacağını operasyondan önce görebilir. Bunun için hastanın resimleri çekilerek üç boyutlu görüntüsü hazırlanır. Hasta cerrah ile birlikte dudağının şekline karar verebilir, uygulama sonrasında nasıl bir görünüme sahip olacağını öğrenebilir.

Dudak dolgusu estetiğinde cerrah ve estetik merkez seçimi çok önemli

Dudak yüzün en dikkati çeken bölümü olduğu için cerrah ve klinik seçiminin çok doğru bir şekilde yapılması gerekir. Doğru yapılan dudak dolgusu estetiği kişiye daha genç, mutlu, neşeli, enerjik bir görünüm kazandırır. Dudak estetiği daha çekici bir görünüme kavuşmak isteyen herkesin tercih edebileceği, doğru seçimlerle riski en düşük estetik operasyonlar arasındadır.

Instagram Galeri

Menü